O nás

Nejsme společnost, jež sebe sama nekriticky nazývá vizionáři ani zde nenaleznete vyjádření, že jsme lídrem trhu. Tato případná hodnocení přísluší našim kllientům a spolupracujícím společnostem. Nám jde primárně o to podílet se a nevratně změnit českou energetiku masovou instalací baterií do rodinných domů .... a na střechy domů fotovoltaiku.

V roce 1999 jsme instalovali první hybridní FVE tenkrát s olověnými akumulátory připojenou k rozvodné síti. Tato HFVE je dodnes funkční a dokonce odvrátila útok zlodějů, protože v domě se při výpadku elektřiny svítilo a bylo v činnosti díky HFVE zabezpečovací zařízení.

Založení firmy Prosolar s.r.o. v roce 2006 bylo vyústěním naší vášně pro decentralizaci tj. sebezásobení elektřinou z fotovoltaiky. Od prvopočátku jsme zaměřeni na instalace FVE pro rodinné domy. Doposud jsme se podíleli na sebazásobení fotovoltaikou u více než 600 rodinných domů. Ohřev TUV fotovoltaikou jsme zkušebně instalovali již v roce 2009. Rozvodnou síť si představujeme jako nezranitelnou "houbu" zásobenou množstvím malých baterií z HFVE jež jsou nabíjenými fotovoltaickými panely instalovanými na střechách.

Od roku 2011 se zabýváme akumulací energie v bateriích s chemií LiFEPO4. Začátky skládání článků do zákadního akubloku 48V/60Ah byly obohacující. Jsme připraveni na rostoucí poptávku po instalaci bateriových úložišť pro akumulaci energie, protože distribuční síti je potřeba dodávat tvrdý vyrovnávací výkon v co nejkratším čase. Výkon s uvedenými charakteristikami mohou dodat pouze baterie.

Z předchozí dlouholeté praxe čerpáme zkušenosti pro mechanickou i elektrickou instalaci. Našim klientům do objektů nezatéká a mají zbudovány FVE a HFVE na více než jen 20 let. Praxí nabyté zkušenosti okamžitě aplikujeme. Myšlenka instalace výkonově tříděných panelů pochází právě od nás. Stejně tak prahová hranice vybíjení lithových baterií. Při instalaci jsme nezpomněli ani na elektrochemii, abychom vytěsnili korozi instalovaných konstrukcí. Vzdělávání se, nabývání znalostí a optimalizace komponent nám umožňují instalovat FVE běžně dosahující maximum vytěženého výkonu.

V roce 2012 jsme stáli u zrodu prvního trojpodlažního rodinného domu, jehož orientace a střešní konstrukce byla v rámci projektu navržena pro osazení FV panely. Vnitřní elektrické rozvody a spotřebiče byly taktéž ve fázi projektu připraveny pro budoucí sebezásobení z akumulátorů.

Závěr roku 2014 byl doslova dechberoucí. Podíleli jsme se na 4.energetické/solární revoluci. Ve vztahu contractor pro First Solar America jsme realizovali silnoproudou část nové výrobní linky. Výroba je na menší ploše avšak má dvojnásobnou roční výrobní kapacitu tj.2GWp fotovoltaických CdTE panelů s účinností 20% !! Výrobní linka je instalována v Perrysburg, Ohio, U.S.A. Produkce běží 24h denně. Na jedné směně je cca 15 pracovníků......

2016 realizujeme další aktivní dům s hybridní fotovoltaickou elektrárnou. Využijeme zkušenosti z roku 2012 a instalujeme moderní technologie, aby HFVE byla nadčasová. Jako baterie použijeme LiFePO4 v systému STORION.

Prosolar s.r.o. je nadnárodní společností. Realizujeme globální projekty od Litvy kde jsme instalovali více než 90% FVE. Poté následovaly projekty v Jižním Tyrolsku(sever Itálie), na Slovensku, v Rusku a Izraeli. Na uvedené trhy jsme dodali stavebnice FVE s instalací FV panelů a naše polohovací jednotky FoxSun.

Jednatel PROSOLAR s.r.o. Vladan Marcalík vykonal dne 14.11.2015 úspěšně zkoušku a získal profesní kvalifikaci ELEKTROMONTÉR FOTOVOLTAICKÝCH SYSTÉMŮ č.AB0226534. Profesní kvalifikace je jedna z nutných podmínek pro získání dotace 100.000,-CZK na HFVE z programu www.novazelenausporam.cz

Navrhujeme a realizujeme nadčasová fotovoltaická řešení. Snažíme se urychlit probíhající energetickou revoluci.

Fotogalerie